Girls Mile Junior High Invitational
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
MESSNER, Ella Academie Lafayette |
5:23.53 |
2 |
WALKER, Mae Gentry Middle School |
5:24.19 |
3 |
STANLEY, Emma XLR8 Track Club |
5:28.92 |
4 |
MCKENZIE, Mary St. Louis Blazers |
5:30.93 |
5 |
AMANN, Savannah St. Louis Blazers |
5:45.00 |
6 |
KRUEGER, Brianna Immanuel Lutheran Sc |
5:46.72 |
7 |
MIELE, Allison St. Louis Blazers |
5:47.07 |
8 |
COX, Kinslee Nashville Youth Athl |
5:47.23 |
9 |
GROENEWALD, Marli St. Louis Blazers |
5:51.02 |
10 |
HAYNES, Jocelyn Troy |
5:52.47 |
11 |
DUNHAM, Ruth Pella Middle School |
5:52.85 |
12 |
JENKERSON, Kate Farmington MS |
5:53.41 |
13 |
MEEK, Haley St. Louis Blazers |
5:54.36 |
14 |
ALLEN, Brailynn Farmington MS |
5:59.15 |
15 |
SHIPLEY, Madilynn Farmington MS |
6:01.26 |
16 |
APPLEGATE, Frances MICDS |
6:05.99 |
17 |
COLE, Olivia Festus Middle School |
6:10.77 |
18 |
STANN, Kailyn St. Justin Martyr |
7:10.75 |
|
|
|
|
|
|
Boys Mile Junior High Invitational
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
TEN PAS, Caleb XLR8 Track Club |
4:31.37 |
2 |
DUNHAM, Canaan Pella Middle School |
4:37.62 |
3 |
ROGERSON, Nate Arkansas Track Club |
4:38.22 |
4 |
MILLER, Jackson St. Louis Blazers |
4:40.81 |
5 |
PIFER, Jameson ASSC Striders |
4:42.57 |
6 |
GARRETT, Thomas Walden Middle School |
4:43.04 |
7 |
BOLING, Wyatt Nashville Youth Athl |
4:44.21 |
8 |
SIEVERS, Luke Jefferson Middle Sch |
4:44.33 |
9 |
OATES, Asher Talon Track Club |
4:44.54 |
10 |
RETZ, Lance St. Joseph |
4:47.94 |
11 |
WEBER, Gavin XLR8 Track Club |
4:48.61 |
12 |
BRADY, Lucas Arkansas Track Club |
4:49.01 |
13 |
BLEICH, Logan Gilbert |
4:49.11 |
14 |
PIFER, Vincent ASSC Striders |
4:52.98 |
15 |
INCE, AJ Kingsley Junior High |
4:56.25 |
16 |
THOMPSON, Brooks Arkansas Track Club |
5:00.91 |
17 |
WOLF, Connor Bernard Campbell MS |
5:01.78 |
18 |
GEIGER, Dean Reagan Middle School |
5:02.61 |
19 |
AMADOR, Lucas St. Louis Blazers |
5:03.37 |
20 |
BLEW, Landon Grain Valley North |
5:09.62 |
21 |
BURNS, Brian Southern Boone |
5:12.31 |
22 |
HARRIS, Landon Coolidge Junior High |
5:14.35 |
23 |
DRIEMEIER, Carson Festus Middle School |
5:15.59 |
|
|
|
|
|
|
Spewak Training HS Girls Elite Development Mile
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
CROUCH, Cami Nerinx Hall |
4:57.75 |
2 |
RAY, Julia MICDS |
5:02.43 |
3 |
GENEL, Lilah Parkview High School |
5:03.42 |
4 |
LUNA, Francie Cor Jesu Academy |
5:03.83 |
5 |
TOBABEN, Kaylee Olathe North High Sc |
5:04.32 |
6 |
OUELLETTE, Samantha Central Magnet HS |
5:06.60 |
7 |
TURK, Marley Ames High School |
5:06.69 |
8 |
WILKES, Keilah Pattonville High Sch |
5:06.88 |
9 |
JUSTICE, Cayden Niwot High School |
5:07.18 |
10 |
MEISER, Hannah Civic Memorial High |
5:07.45 |
11 |
MONTOYA, Emma Los Alamos HS |
5:08.03 |
12 |
SOMMER, Lydia Pleasant Valley HS |
5:08.66 |
13 |
HELMERS, Claire Ames High School |
5:08.71 |
14 |
GALINDO, Madison Bentonville High Sch |
5:09.20 |
|
|
|
|
|
|
Spewak Training HS Boys Elite Development Mile
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
MEYERS, Jacob Festus High School |
4:10.73 |
2 |
SCHMIDT, Sawyer Augusta High School |
4:11.20 |
3 |
HAUGHTON, Wyatt Shawnee Mission East |
4:11.38 |
4 |
MACE-MAYNARD, Jackson Newton Senior HS |
4:11.92 |
5 |
NEWPORT, Riley DeKalb High School |
4:12.65 |
6 |
RAMER, Miles Ravenwood High Schoo |
4:13.55 |
7 |
SHRYOCK, Ben Lawrence Free State |
4:14.21 |
8 |
RYAN, Will Dowling Catholic HS |
4:16.13 |
9 |
LEE, Ethan Liberty North HS |
4:16.61 |
10 |
SMOCK, Andrew Ladue Horton Watkins |
4:16.64 |
11 |
KEMEY, Ian Rock Bridge High Sch |
4:17.62 |
12 |
COLE, Kaden Neosho High School |
4:18.00 |
13 |
LOHR, Will Sioux City North |
4:18.56 |
14 |
LIND, Caleb Lutheran (St. Charle |
4:26.03 |
15 |
LUNA, Mateo Indian Rocks Christi |
4:29.70 |
|
|
|
Mascot 400 |
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete |
Time |
1 |
WEBSTER GROVES, Statesmen |
56.79 |
2 |
LUTHERAN (ST. CHARLES), Cougar |
59.17 |
3 |
FESTUS, Tiger |
1:00.29 |
4 |
LIBERTY (WENTZVILLE), Eddie the Eagle |
1:00.43 |
5 |
JOPLIN, Eddie the Eagle |
1:00.74 |
6 |
CIVIC MEMORIAL, Kevin the Eagle |
1:02.08 |
7 |
KIRKWOOD, Pioneer Pete |
1:04.29 |
8 |
LADUE, Horton the Ram |
1:05.73 |
9 |
PARKWAY NORTH, Viking |
1:08.22 |
10 |
HERMANN, Bearcat |
1:10.42 |
11 |
FT. ZUMWALT EAST, Leo the Lion |
1:15.62 |
12 |
MICDS, Charger the Ram |
1:16.14 |
13 |
BLUE SPRINGS SOUTH, Jazzy the Jag |
1:16.89 |
14 |
NERINX HALL, Marker |
1:17.65 |
15 |
LUTHERAN SOUTH, Lance the Lancer |
1:25.12 |
16 |
HILLSBORO R-3, The Hawk |
1:32.07 |
17 |
PARKWAY WEST, Longhorn |
1:43.89 |
18 |
SLUH, Jr. Billiken |
2:00.62 |
|
|
|
|
|
|
Eric Fernandez HS Girls 800m
|
|
|
Place |
Athlete Team |
Time |
1 |
CLARK, Makayla Lees Summit West HS |
2:07.97 |
2 |
RINN, Brianna Lincoln Southwest HS |
2:08.95 |
3 |
WILMES, Elyse Father Tolton |
2:08.99 |
4 |
HEITZIG, Becca Lincoln Community HS |
2:09.90 |
5 |
MAZZEI, Deborah Jenks High School |
2:11.49 |
6 |
KELLY, Clare Van Meter High Schoo |
2:11.68 |
7 |
BAKER, Josie Kirkwood High School |
2:11.88 |
8 |
COMER, Ahry Pope County High Sch |
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
Eric Fernandez HS Boys 800m
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
WATCKE, Daniel Hinsdale Central HS |
1:50.81 |
2 |
PIZARRO, Nicolas The Tatnall School |
1:50.90 |
3 |
NASH, Gabe Sioux City North |
1:51.23 |
4 |
WILMES, Garrett Father Tolton |
1:52.31 |
5 |
WITT, Riley Saint Ansgar High Sc |
1:52.56 |
6 |
SNOKE, Adam Lutheran South High |
1:52.71 |
7 |
BEARD, Bret Olathe Northwest HS |
1:52.98 |
8 |
FERON, Blake Broken Arrow |
1:54.04 |
|
|
|
|
|
|
Big River Running HS Girls Championship Mile
|
|
|
Place |
Athlete Team |
Time |
1 |
DAVID, Tatum Richland County Olne |
4:42.15 |
2 |
HUMPHRIES, Samantha Flower Mound High |
4:45.11 |
3 |
EUDALY, MaryEllen Cambridge Christian |
4:45.55 |
4 |
TROBER, Mya Blue Springs South |
4:50.48 |
5 |
SCHIEPPE, Peyton O'Fallon Township HS |
4:51.84 |
6 |
WENNERSTEN, Camryn Garden State Track C |
4:52.90 |
7 |
NOE, Paityn Ballard High School |
4:54.29 |
8 |
BAKKER, Olivia Blue Valley West |
4:55.01 |
9 |
KWIATKOWSKI, Katarzyna Episcopal High Schoo |
4:56.39 |
10 |
INCE, Ali Normal Community HS |
4:56.48 |
11 |
KRUGER, Ally Liberty (Wentzville) |
4:57.45 |
12 |
RYBAK, Elena Father McGivney Cath |
4:58.10 |
13 |
TYSON, Grace Lafayette (Wildwood) |
4:58.51 |
14 |
MAZZEI, Avery Jenks High School |
5:00.32 |
15 |
DUNN, Jennalee Joplin High School |
5:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
EJORE, Susan Cascadia Elite |
4:32.33 |
2 |
TEUBEL, Alexina Northern Iowa Track |
4:32.72 |
3 |
RANDALL, Jenn Cascadia Elite |
4:33.86 |
4 |
HERMANSSON, Hanna Valor Track Club |
4:35.66 |
5 |
LUCKI, Alex Toronto West Athleti |
4:35.79 |
6 |
CONNOR, Anna Cascadia Elite |
4:35.96 |
7 |
SUGHROUE, Molly Tracksmith ASP |
4:36.13 |
8 |
WRIGHT, Yazmine Unattached |
4:37.27 |
9 |
NELSON, Karisa Atalanta |
4:38.01 |
10 |
MCNAMARA, Gina Georgetown Running |
4:39.67 |
11 |
WASSERMAN, Katie HOKA NAZ Elite |
4:41.43 |
12 |
COOK, Natalie Flower Mound High |
4:42.33 |
13 |
FOLLETT, Katie Elevated Performance |
4:43.75 |
14 |
MORRISSEY, Jamie Atalanta |
4:51.89 |
15 |
MENGHINI, Melissa Unattached |
4:55.40 |
|
|
|
|
|
|
Big River Running HS Boys Championship Mile
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
HEIDESCH, Jackson Dowling Catholic HS |
4:06.14 |
2 |
TALLEY, Tanner New Covenant Academy |
4:08.34 |
3 |
WELCH, Dawson Har-Ber High School |
4:08.94 |
4 |
WATTS, Ryan Edwardsville HS |
4:08.96 |
5 |
SHIVELY, Clay Wichita-Trinity Acad |
4:10.02 |
6 |
JOKERST, Weston Rock Bridge High Sch |
4:10.03 |
7 |
KRASNOFF , Charlie Ladue Horton Watkins |
4:10.04 |
8 |
HAUSER, Andrew Rock Bridge High Sch |
4:10.61 |
9 |
DODDA, Sahil St. Marks |
4:10.71 |
10 |
CAMPBELL, Hobbs Joplin High School |
4:10.83 |
11 |
NEWKIRK, Tanner Hayden Catholic HS |
4:11.00 |
12 |
SANCHEZ, Angel Diamond Hill Jarvis |
4:11.15 |
13 |
BETTS, Hudson Fayetteville High Sc |
4:11.35 |
14 |
DOWNS, Tyler Moutain Vista HS |
4:11.75 |
15 |
FREINER, Tyler Timberland High Scho |
4:12.38 |
|
|
|
|
|
|
St. Louis Track Club Men's Mile
|
|
|
FINALS |
|
|
PL |
Athlete Team |
Time |
1 |
RYAN, Paul Golden Coast |
3:55.95 |
2 |
ANTSEY, Jack Dark Sky Distance |
3:56.87 |
3 |
WEBB, Caleb Unattached |
3:57.54 |
4 |
MARTIN, Gary Archbishop Wood High |
3:57.89 |
5 |
BURNS, Connor Southern Boone HS |
3:58.83 |
6 |
CLAYTON, Jason Loyola Chicago |
3:59.53 |
7 |
MAKEPEACE, Euan Big River Running |
3:59.92 |
8 |
KIPTOO, Wesley HOKA NAZ Elite |
4:00.25 |
9 |
DALQUIST, Austen Roots Running |
4:00.26 |
10 |
MANN, Jordan Ocean State Athletic |
4:00.63 |
11 |
OGAILIN, Oisin Wyoming |
4:00.75 |
12 |
SOUTHARD, Connar Pitt State |
4:01.66 |
13 |
ACKLEY, Daelen Eldorado Springs HS |
4:11.10 |